Hasta Yatakları Fiyatları

Hasta yatağı

Hasta Yatakları Fiyatları

Günümüzde hastaların tedavisinde kullanılan araçlardan biri de yataklardır. Hasta karyolası, uzun süre yatakta vakit geçirmek zorunda kalan kişiler için konforlu ve güvenli bir üründür. Hasta yatakları fiyatları teknik özelliklerine, donanımlarına ve motor sayısına göre değişiklik göstermektedir. Fiyatı belirleyen en önemli faktör motor sayısıdır. Aynı ürün ayrıca tedarikçiden tedarikçiye biraz farklılık gösterebilir. En önemlisi hasta ve hasta bakıcının beklentilerini karşılayan fonksiyonlara sahip bir hasta yatağı sunmaktır.

Hastanelerde kullanılan havalı yataklar kişinin tercihine göre evde de kullanılabilir. Yatalak hasta ve ailelerine rahatlık sağlayan bir üründür. Yan korkulukları ve ayarlanabilir başlığı sayesinde hastanın kendini rahat hissetmesine yardımcı olur. Sürekli uyuyan kişiler için ayak kısmı kolayca ayarlanabildiği için hasta yakınları için de rahatlık önemlidir.

Hasta yatağının baş ve ayak parçaları düzenli aralıklarla değiştirilmelidir. Bu durum hasta gün boyu aynı pozisyonda yatarsa hem sağlık hem de konfor açısından çok iyi sayılmaması gereken bir durumdur. Hasta yatağı olarak satılan ürünün farklı yatak modelleri de bulunmaktadır. Yatağın ucunda veya ayakucunda bulunan düğmeler hastanın tercihine göre farklı şekillerde kullanılabilir. Kullanımı kolay olan bu butonlar hasta yakınları tarafından da kolaylıkla ayarlanabilmektedir. Otomatik ayar fonksiyonu ile hasta bakım sürecine katılır.

Hasta Yataklarının Modelleri ve İşlevleri Nelerdir?

Ev tipi hasta yatağı, tanımlanmış sağlık kriterlerine göre üretilmiş ve farklı seçeneklerle satışa sunulur. Fonksiyonel yapısı sayesinde kullanıcı konforu sunan bu ürün manuel ve otomatik olarak yapılmaktadır. Hasta karyolası standart ölçüleri ve kullanışlı tasarımı sayesinde evde bakım işlerini kolaylaştırır. Ev modelleri yatak şeklinde olabileceği gibi hastanelerde kullanılan formda da olabilir. Hastanın durumuna ve tıbbi ihtiyaçlarına göre alternatif tasarımlar yapılmaktadır.

Alan geliştikçe hasta ve yakınlarına farklı seçenekler sunulmaktadır. Elektrikli hasta yatakları uzaktan kumandalı olarak satılmaktadır. Elektronik kontrol sayesinde hasta TV izlerken kendi pozisyonunu ayarlayabilir. Bu kontrol ünitesi ile tek tuşla bacak ve kafa değiştirebilirsiniz. Güç tipi olarak ifade edilen elektrikli modeller, tam veya yarı otomatik olarak seçilebilir. Kullanım ve işlenme amacına göre farklı bir ürün fonksiyonel özellikleri ile kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Dört adet motorlu hasta yatağı hastanelerde sıklıkla kullanılmaktadır. 6000 ve 4000 N motorlar sırt, diz, bacak ve yan korkulukları ayarlayabilir. Profesyonel bir model olan 4 motorlu bu ürün tüm fonksiyonlarını uzaktan kumanda ile yerine getirmektedir.

Hasta konforu ve güvenliği için birçok farklı detay düşünülmüştür. Yatak pozisyonları hasta konforuna göre ayarlanır. Ayrıca güvenlik açısından önemli olan çitlerin içerisinde bulunan aparatlar sayesinde kullanımı kolaydır. Evler için 2 veya 3 motorlu hasta yatağı tavsiye edilir. Kaliteli ve kullanışlı ürünler hasta konforu için önemlidir. Medikal ürünler kategorisinde yer alan bu ürünleri satın aldığınızda kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini görebilirsiniz. Sağlık açısından en popüler hava yatağı, teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek çok farklı fonksiyonel özelliğe sahip olmuştur. Ürünün teknik ve performans özellikleri mutlaka bakılması gereken detaylardır. Hastanın durumuna ve önceliklerine göre uygun hasta yatağını seçebilirsiniz. 

Hasta Yatağı Çeşitleri

Farklı parçalardan tahrikli hasta karyolaları birbirinden bağımsız 2, 3 ve 4 motorlu tiplerdir.2 Motorlu hasta karyolası modeli: Baş ve ayak kısmı manuel olarak yatırılabilen hasta karyolasıdır. Motorlardan biri, hasta yemek yerken, TV seyrederken veya ilaç verirken uzaktan kumandanın ana üniteyi doğru açıya ayarlamasını sağlar. İkinci motor, kan dolaşımını ve ayak konforunu iyileştirmek için ayak kısmına ters V şekli verir. Serum çubuğu ve pilleri ile birlikte gelir ve modeline göre tasarımı değişen rayları sayesinde hastanın yataktan düşmeden dinlenmesini sağlar. Güçlü motor, garantili, garantili yedek parça. Ayrıca hastaya konfor sağlayarak hemşirenin iş yükünü hafifletir.

  • 3 Motorlu hasta karyolası modeli: Hareketli baş ve ayak kısmı olan, asansörlü hasta karyolasıdır. Yaşlılar veya sürekli yatakta bakım görenler için idealdir. Ağır hizmet tipi 3 motorlu hasta yatağının baş ve bacaklarının hareketi liftten bağımsız çalışmaktadır. Sağlam yapısı, kilit sistemi ve 360 derece dönebilen tekerlekleri, yan korkulukları ve güçlü motoru ile tercih edilmektedir. Delikli yapısı sayesinde terletmez ve olası cilt problemlerinin önüne geçerek hastanın vücudunun nefes almasını sağlar.
  • 4 Motorlu hasta karyolası: Diğer hasta yataklarına göre daha fazla hareket kabiliyetine sahip, uzun boylu ve kilolu hastalar için uygun hasta karyolası türüdür. Tam bir ABS’dir ve sürekli hastanede yatan hastaların bakımında önemli işlevlere sahiptir. Çok güçlü ve sağlam yapısı nedeniyle hastanelerde, sağlık ocaklarında, huzurevlerinde ve evde kilolu, uzun boylu, ağır engelli ve yaşlı hastaların tedavisinde kullanılmaktadır. Baş ve bacakların eğim açısı uzaktan kumanda ile ayarlanır. Hasta yatağı modelleri arasından en çok tercih edilen modellerdir.
  • Ev tipi hasta karyolası modeli: 2 ve 3 motorlu tip olup iskeleti ahşaptır. Sıradan bir ev yatağına benzediği için hastanın psikolojisini olumlu yönde etkiler. 2 motorlu ve 3 motorlu yataklar hasta yatağı sistemi ile aynı fonksiyonlara sahiptir. Tasarım olarak ahşap görünümü ile özellikle evdeki hastaların tedavisinde ev mobilyaları ile uyum sağlaması ve hastane atmosferinden uzak olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Hastane karyolası modeli karar vermekte zorlanıyorsanız. Mutlaka hastanın doktoruna bu konuda danışılmalı. En gerekli bilgi vereceklerdir. Hasta yatağı fiyatları için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Arayın